Społeczność Domu uczestniczyła w spotkaniu wielkanocnym. Poruszająca atmosfera napawała do wzajemnych dyskusji i nawiązywania nowych przyjaźni oraz z okazji zbliżających się ŚWIĄT WIELKANOCNYCH zebrani złożyli sobie wzajemnie życzenia.
niedziela palmowa
Na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia społeczność Domu udała się do kaplicy, by na uroczystej Mszy Świętej celebrans poświęcił PALMY WIELKANOCNE upamiętniając tym samym tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, jak i początek MĘKI PAŃSKIEJ.
coroczne ubieranie palm wielkanocnych
Czas spędzony podczas zorganizowanych warsztatów przypomniał nam o nadchodzących świętach. Palmy, które wykonano zostały zabrane przez społeczność Domu do kaplicy na uroczystą Mszę Świętą, gdzie je celebrant poświęcił. Po uroczystościach kościelnych palmy zostały przeniesione na oddziały, by ozdabiały Dom i przypominały o nadchodzących świętach wielkanocnych.
coroczny turniej tenisa stołowego
W naszym Domu odbył się turniej tenisa podczas którego przeprowadzono mecze. Po przeprowadzonych rozgrywkach wyłonieni zostali czołowi zawodnicy, którym Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i główne nagrody, a pozostali uczestnicy zawodów otrzymali nagrody pocieszenia.
marzec
marzanna
MARZANNA ZIMOWA PANNA w słomianej sukience rozkłada ręce. W lęku drżąca cała, topić się nie chciała. Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. Niech śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam WIOSNO !
Spotkanie towarzyskie
Grupa teatralna ,,Asy" spotkała się przy kawie i słodkościach, by powspominać przygotowania do obchodów Dnia Kobiet. Członkowie grupy zaprosili Panią Dyrektor, która z przyjemnością przybyła na spotkanie i nie szczędziła wyrazów podziwu za zaangażowanie mieszkańców Domu. Wyrazy uznania dodały skrzydeł do dalszego działania w kolejnych przedsięwzięciach.
,,Taniec jest ukrytym jĘzykiem duszy"
Marta Graham
Muzyka porwała do pląsów na parkiecie społeczność Naszego Domu. Panowie adorowali panie, zachęcali do wspólnych tańców i tym samym dbali o to, by czuły się docenione z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
DZień kobiet
Z okazji Dnia Kobietgrupa teatralna ,,ASY" zaprosiła społeczność Domu do obejrzenia przedstawienia. W trakcie oglądania zaangażowani członkowie grupy teatralnej uświetni spotkanie wyjątkowo dobrymi tekstami humorystycznymi z życia Domu, wyrażając tym samym wdzięczność za ciężką pracę, empatię oraz ogromny wkład w rozwój placówki. Na zakończenie Przewodniczący Samorządu Rady Mieszkańców złożył życzenia, a wszystkie panie zostały obdarowane kwiatami.
luty
coroczny turniej warcabowy
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, mieszkańcy Domu licznie przystąpili do rozgrywek. Głównym celem gry było zbicie jak największej liczby pionków przeciwnika lub zablokowanie go w taki sposób, aby nie mógł wykonać ruchu. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali sędziowie. Po zakończeniu rozgrywek, wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom turnieju.
WALENTYNKI
Dzień 14 lutego stał się wyśmienitą okazją do spotkania towarzyskiego. Zabawa walentynkowa dała wiele wzruszeń i możliwości do kreatywnej zabawy. Uczestnicy z wdziękiem poddali się rytmom muzyki i ruszyli do tańca. Na tą okoliczność przygotowano ściankę zdjęciową w tematyce walentynkowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu utrwalano momenty pełne wzruszeń.
STYCZEŃ
granty
Dzięki otrzymaniu grantu na wykonanie parku kieszonkowego mieszkańcy Naszego Domu zadbali o zawieszenie budki lęgowej i karmnika, gdzie systematycznie uzupełniany jest pokarm dla ptaków.
Pielgrzymka
Mieszkańcy udali się do Sanktuarium na Jasną Górę by uczestniczyć w Mszy Świętej przed głównym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie grupa udała się do ruchomej szopki, skarbca oraz przystąpiono do oglądania choinek bożonarodzeniowych udekorowanych przez dzieci z pobliskich częstochowskich szkół i przedszkoli. Po doznaniach duchowych grupa udała się do restauracji na wspólny posiłek.
2025 ROK
grudzień
kolędowanie
Tradycyjnie społeczność Domu spotkała się przy zastawionym stole słodkościami o smaku korzennym oraz kompotem na bazie pomarańczy, goździków, imbiru i hibiskusa. Podczas kolędowania palono zimne ognie a Nasz Dom rozbrzmiewał śpiewanymi kolędami i pastorałkami. Pani Dyrektor podczas spotkania złożyła mieszkańcom Domu życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.
,,nie pomoże święty boże, drzwi włóczęgom nie otworzę"
Grupa teatralna ,,ASY" przedstawiła inscenizację bożonarodzeniową. Społeczność Domu oglądając jasełka przeniosła się w świat narodzin Jezusa Chrystusa. Czas spędzony razem zaowocował wspólnymi życzeniami świątecznymi oraz radością i refleksją nad zbliżającymi się świętami.
wizyta UCZNIÓW
z publicznej sZKOŁY pODSTAWOWEJ w w radziechowicach
Pod opieką Pani Dyrektor i pedagogów przybyli do Naszego Domu uczniowie z pobliskiej szkoły. Wręczyli podarunki dla mieszkańców z okazji świąt Bożego Narodzenia. Miłą niespodzianką był koncert utworów bożonarodzeniowych wykonany przez dzieci. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym co zaowocowało wspólnym śpiewem.
MIKOŁAJKI
W celu podtrzymania tradycji do mieszkańców Naszego Domu zawitał Mikołaj i obdarował ich słodkościami oraz nieodzowną rózgą. Następnie Mikołaj udał się wraz ze swoimi pomocnikami w dalszą drogę do Starostwa Powiatowego w Radomsku.
Adwent
Odpaleniem pierwszej świecy adwentowej podczas Mszy Świętej w kaplicy Naszego Domu rozpoczął się czas radosnego oczekiwania na powtórne narodzenie Pana Jezusa.
Zapalane świece w kolejne niedziele adwentu niosą przesłanie: I świeca to symbol przebaczenia
II świeca jest symbolem wiary III świeca to symbol radości IV świeca symbolizuje nadzieję
listopad
Wieczór andrzejkowy
Na okoliczność Andrzejek przybyli do Nas goście z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku. Na wieczór andrzejkowy przybyły czarownice: ARKADIA, MARA, ATAGA i KADIA. Uskuteczniały one swe czary i do zabawy zapraszały. Wspólnie uczestniczono w zabawie tanecznej oraz poddano się wróżbom i konkursom przeprowadzonym przez czarownice.
darczyńcy
Cyt. ,,Prace sercem uszyte" Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim realizował projekt pod tytułem ,,TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ". Za pośrednictwem nauczycieli z grona pedagogicznego prowadzących zajęcia z projektu, uczniowie przekazali swoje prace na ręce Pani Dyrektor Anety Mazik, czym sprawili miłą niespodziankę mieszkańcom naszego Domu.
Czas zadumy
Społeczność Domu obchodzi każdego roku dzień Wszystkich Świętych. Na uporządkowanych grobach zwyczajowo położono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając zmarłych mieszkańców Naszego Domu.
październik
warsztaty kulinarne
Kulinarna przygoda pochłonęła uczestników warsztatów bez reszty. Cenne wskazówki terapeutów zostały wysłuchane przez mieszkańców rządnych kulinarnych wyzwań. Zaowocowało to przygotowaniem apetycznej, jesiennej sałatki. Była ona kosztowana przez mieszkańców Naszego Domu.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Impreza integracyjna zgromadziła liczne grono mieszkańców. Wspólnie przygotowano ognisko, w którym pieczono ziemniaki. Na grillu została przygotowana kiełbaska. W oczekiwaniu na smakołyki, przy dźwiękach muzyki, mieszkańcy obserwowali barwy jesieni i toczyli wspólne rozmowy ciesząc się piękną słoneczną pogodą.
muzeum
Wizyta w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Przewodnik opowiadał mieszkańcom wiele różnych i ciekawych historii podczas zwiedzania ekspozycji. Po wizycie w Muzeum grupa udała się spacerkiem do restauracji, by poznać nowe smaki deserów, kaw i herbat.
wrzesień
koncert
Krystian Maston przybył do naszej placówki, by na żywo dać koncert piosenek kabaretowych i biesiadnych. Muzyk swoimi interpretacjami najpopularniejszych utworów zapewnił doskonałą rozrywkę mieszkańcom Naszego Domu.
deselandia
Uzupełnieniem LOTERIADY było wydanie deserów, które zostały wygrane podczas gier losowych. Kosztowanie słodkiego smakołyku sprawiło wygranym radość, a czas spędzony przy relaksacyjnej muzyce napawał do rozmów i opowiadania anegdot oraz żartów.
loteriada
Na imprezę przybyła licznie społeczność Domu. Mieszkańcy mieli możliwość wygrania różnorodnych fantów w przygotowanych grach i losowanych pytaniach. Podczas rywalizacji panowała zasada fair play, a wygrywający radowali się uzyskanych nagród.
Pożegnanie lata
Spotkania w plenerze stały się tradycją w naszym Domu i na zakończenie sezonu letniego przy muzyce został zorganizowany grill, na który przybyli smakosze pieczonej kiełbaski i grillowanego chleba.
wyprawa na rybę
Dla smakoszy ryb był to niewątpliwie relaks i oderwanie się od codzienności. Mieszkańcy delektowali się smakiem potrawy jak i wszem otaczającą naturą. Obserwowali walory okolicznej przyrody.
dożynki
W Naszym Domu obchodziliśmy święto plonów. Na tą okoliczność mieszkańcy wykonali wieniec dożynkowy, który został poświęcony przez celebranta na uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w naszej kaplicy.
sierpień
coroczna wycieczka turystyczno-krajoznawcza
Mieszkańcy naszego Domu udali się do Muzeum w Praszce. Podczas wycieczki mieli przyjemność oglądać ekspozycje stałe i czasowe. Ponadto uczestniczyli w warsztatach plastycznych, a gdy kapryśna pogoda unormowała się mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania ciekawych informacji o parowozie. Po licznych atrakcjach grupa udała się do Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Napoleonie. Zbiory muzealne zaskoczyły nas bardzo pozytywnie, mogliśmy przybliżyć sobie historię, oddać należyty hołd i szacunek walczącym o wolność naszego kraju.
15 sierpnia
Zgodnie z tradycją społeczność Domu udała się licznie do kaplicy na liturgię. Podczas uroczystej Mszy Świętej zostały poświęcone przez kapłana ułożone w bukiet zioła, zboża oraz kwiaty. Tradycja ta zakorzeniona głęboko w polskiej kulturze, jest symbolem wdzięczności za dary natury oraz prośbę o błogosławieństwo dla plonów. Wybór odpowiednich roślin i samodzielne przygotowanie bukietu to nie tylko forma oddania hołdu Matce Boskiej, ale także sposób na pielęgnowanie rodzimych tradycji oraz zbliżanie się do natury.
Słońce ach to ty - plażowanie
Mieszkańcy plażowali oraz zażywali kąpieli nad zalewem w Zakrzówku Szlacheckim. Odpoczynek był bezpieczny dzięki powiewającej białej fladze oraz opiece ratowników WOPR. Przyroda nas dopieszczała swoimi urokami. Zbierano muszelki, obserwowano motyle, ważki i pływające kaczki. Naładowani pozytywną energią powróciliśmy do Domu pełni pozytywnych emocji.
,,Relaks"
Dla miłośników smażonej ryby został zorganizowany wyjazd do punktu gastronomicznego. Potrawy przyrządzone według tradycyjnych receptur i serwowane z chrupiącą skórką, to prawdziwa uczta dla podniebienia. Pobudzone kubki smakowe pozwalały na delektowanie się pyszną rybą. Czas spędzony na łonie natury wszystkim przypadł do gustu, mieszkańcy chętnie wrócą w to miejsce ponownie.
lipiec
konkurs fotograficzny
Pasjonaci robienia zdjęć wzięli udział w ogłoszonym konkursie fotograficznym pod hasłem ,, Zatrzymać chwilę". Wyświetlane zdjęcia zostały poddane ocenie komisji konkursowej. Po wnikliwym obejrzeniu zdjęć jednogłośnie podjęto decyzję, iż wszyscy biorący udział zostaną nagrodzeni jednakowo, gdyż zrobione różnymi technikami zdjęcia wzbudziły podziw komisji jak i oglądającej widowni.
Dzień sportu
Na coroczny dzień sportu przybyli goście z Domu Pomocy Społecznej W Łochyńsku. Konkurencje sportowe dały zawodnikom wiele radosnych chwil do przeżywania. Po zmaganiach sportowych zostały wręczone nagrody, a na zakończenie odbyła się zabawa plenerowa.
peregrynacja obrazu matki boskiej jasnogórskiej 18 - 19.07.2024 r.
Mieszkańców Naszego Domu spotkał zaszczyt przywitania Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w progach naszej placówki. Mieszkańcy oraz personel uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w naszej kaplicy. Następnie grupa osób udała się do kościoła parafialnego w Radziechowicach, celem wspólnej modlitwy i przeżywania peregrynacji. Podczas czuwania przy Obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej panował wyjątkowy nastrój, który odczuwali wszyscy uczestnicy modlitwy.
pielgrzymowanie do sanktuarium na jasnej górze
Grupa mieszkańców udała się z pielgrzymką na Jasną Górę. Uczestniczyli w Mszy Świętej przed Głównym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej prosząc o łaski i zdrowie. Następnie był czas na zwiedzanie muzeów i wizytę w restauracji. Po intensywnym dniu powrócono w pozytywnych nastrojach do Domu.
czerwiec
podziękowanie za posługę kapłańską
Na uroczystej Mszy Świętej pożegnano księdza Tadeusza Łachuta odchodzącego na emeryturę kapłańską. W imieniu wszystkich mieszkańców złożono mu podziękowania za wieloletnią posługę duszpasterską w naszym Domu.
przejażdżka rowerowa
Grupa mieszkańców udała się na wycieczkę rowerową na tężnię w Radomsku. Słoneczna pogoda była dużym atutem wyprawy, mogliśmy delektować się pięknymi widokami podczas przejażdżki, a po dotarciu na miejsce odpoczywaliśmy przy tężni i w pobliskim parku.
przywitanie lata
W Naszym Domu odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których przygotowano sernik na zimno. Ciasto skosztowano ze smakiem podczas spotkania przy kawie.
zooterapia
Wyjazd do Alpakarnii dla mieszkańców miał bardzo duże znaczenie. Przebywanie miedzy przyjaznymi zwierzętami wyzwala w człowieku pozytywne emocje. Zobaczyliśmy figlujące koziołki, majestatyczne wielbłądy oraz alpaki, które do każdego przymilały się prosząc o karmę. Nastawieni pozytywnie po wizycie w obiekcie powróciliśmy do Domu z dalszymi planami na wyjazdy.
,,taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze"
Mieszkańcy naszego Domu mieli przyjemność uczestniczyć w dyskotece plenerowej o akcentach hawajskich w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku.
Impreza plenerowa
Mieszkańcy naszej placówki uczestniczyli w integracyjnej imprezie zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Łochyńsku. Zabawa odbyła się pod pod hasłem ,,Muzyczne powitanie lata" a w jej harmonogramie znalazło się przedstawienie pt. ,,Komar Drakula do ludzi się przytula."
oktawa bożego ciała
Dla podtrzymania tradycji podczas zajęć terapeutycznych został uwity wianek z wonnych ziół, kwiatów ogrodowych oraz polnych. Został on poświęcony podczas uroczystej Mszy Świętej odpustowej w kaplicy naszego Domu. Na tą okoliczność przybyła społeczność Domu oraz personel wspierający podopiecznych borykających się z różnymi dysfunkcjami.
maj
wyprawa dla miŁośników jazdy NA rowerZE
Wyprawa rowerowa zapewniła niepowtarzalne chwile pełne emocji. Mieszkańcy po dotarciu do punktu gastronomicznego w miejscowości Łęg zamówili smażone ryby z dodatkami oraz ulubione napoje. Na deser skosztowano lody a następnie udano się w powrotną drogę do Domu. Mieszkańcy planują następny wyjazd, ponieważ bardzo lubią odpoczywać w ciszy, na łonie natury. A także kosztować ulubione rybki, które podrażniły podniebienia uczestników wyprawy. Kontakt z przyrodą zapewnił oderwanie się od codzienności i na długo pozostanie w pamięci.
piknik majowy
Piękna pogoda zachęciła mieszkańców wrażliwych na piękno natury do uczestniczenia w warsztatach pod hasłem ,,WIOSNA PĘDZLEM MALOWANA I WYOBRAŹNIĄ". Prace wykonane różnymi technikami po zakończeniu warsztatów zostały wystawione na sztalugach aby można było je oglądać podczas spacerów. Na zakończenie zajęć na uczestników czekała niespodzianka. Zostali poczęstowani lodami, które ze smakiem skosztowali.
kwiecień
ognisko
Pieczenie kiełbasek nad ogniskiem zgromadziło liczne grono mieszkańców. Wyjątkowa pogoda wpłynęła pozytywnie na zawiązywanie nowych przyjaźni i wspaniałej zabawy. Można było obserwować tętniącą życiem przyrodę. Śpiew ptaków w koronach drzew i loty bocianów, jastrzębi oraz żurawi wywołały radość na twarzach uczestników. Korzystano z promieni słonecznych, które pobudzają do życia jak i słyszany charakterystyczny krzyk bażanta, który ukrył się w rosnących trawach, a zaciekawił zebranych.
coroczne obchody światowego dnia ziemi
Mieszkańcy wspierani przez terapeutów porządkowali teren wokół Domu. Wykonano nowe nasadzenia krzewów oraz przycięto drzewka posadzone w poprzednich latach aby nadać im ładny kształt. Okresowe przycinanie przyśpiesza ich wzrost i utrzymuje świeży, zdrowy wygląd. W miejscach nasadzeń wypielono chwasty i wzruszono ziemię, by do korzeni dochodził tlen oraz woda. Na zakończenie prac mieliśmy przyjemność zobaczyć tuptającą kulkę - jeż wywołał pozytywne emocje wychodząc z norki na poszukiwanie pokarmu, a jednocześnie pięknie nam pozował do zdjęcia. Uczestnicy zajęć dopilnowali by jeż oddalił się w bezpiecznie dla niego miejsce.
coroczny turniej tenisa stołowego
Zawody zostały rozegrane w naszym Domu na zasadach każdy z każdym. Podczas rozgrywek obowiązywał kulturalny stosunek do zawodników i sędziów. Na zakończenie turnieju pani Dyrektor Aneta Mazik wręczyła puchary, dyplomy i nagrody oraz gratulowała osiągnięć zawodnikom.
NA TALERZU RADOŚNIE I KOLOROWO
Z okazji wiosny odbyły się warsztaty kulinarne, na których grupa mieszkańców przygotowywała sałatkę wiosenną. Następnie uczestnicy zajęć dzielili się przygotowaną potrawą ze współmieszkańcami i z apetytem ją degustowali.
marzec
Tradycje i zwyczaje wielkanocne
Grupa teatralna ,,Asy" przy współpracy terapeutów przybliżyła różnorodne obrzędy wielkanocne. Przetrwały one do dzisiejszych czasów i są kultywowane w naszych domach. Przedstawiono scenki z życia naszych pradziadków, których inspiracja były zapiski domowe i muzealne. Głównym zamiarem było przybliżenie polskiej kultury i przeżywanie wyjątkowego czasu jakim są Święta Wielkanocne.
Święcenie pokarmów
W całej Polsce na stołach wielkanocnych obok wędlin i ciast stawia się koszyk ze święconką. Śniadanie wielkanocne rozpoczęliśmy dzieleniem się poświęconym jajkiem, podobnym w swej formie i symbolice do bożonarodzeniowego łamania się opłatkiem. Dawny zwyczaj na wsiach nakazywał, aby wracając ze święconym pokarmem obejść dom trzy razy, zgodnie ze wskazówkami zegara. Miało to wypędzić złe moce z gospodarstwa.
wizyta przedświąteczna
Z okazji Świąt Wielkanocnych do naszego Domu zawitały dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Kodrębie ,,KAMIL II". Stało się już tradycją, że na święta mieszkańcy wyczekują na te wizyty, gdyż sprawiają im one ogromną radość i satysfakcję.
niedziela palmowa
Podczas zorganizowanych warsztatów mieszkańcy wspólnie z terapeutami robili palmy wielkanocne.Tradycyjnie na uroczystej Mszy Świętej palmy zostały poświęcone przez kapłana celebrującego liturgię.
spotkanie integracyjne
Grupa teatralna ,,ASY" spotkała się na przedświątecznym poczęstunku przy jajeczku i mazurku, na który zaprosili panią Dyrektor. Czas zaowocował w dyskusje o kolejnym przedstawieniu oraz deklarację chęci mieszkańców do podejmowania kolejnych wyzwań.
podziękowanie
Serdecznie dziękujemy dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radziechowicach pod opieką pani Anny Bałdys za pamięć o Naszym Domu oraz podarowanie nam artykułów chemicznych.
8 marca
Z okazji DNIA KOBIET mieszkańcy Naszego Domu składają wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu powodów do radości i dumy.
luty
zajęcia społecznościowe i ekonomiczne
Grupa mieszkańców udała się do Radomska celem spotkania towarzyskiego. Czas integracyjny spędzono w restauracji, gdzie zamówiono różnego rodzaju dania o smakach tureckich a także słuchano muzyki. Następnie mieszkańcy udali się na zakupy po sklepach umiejscowionych przy deptaku oraz do kawiarni na wyśmienitą kawę. Po efektywnie spędzonym czasie i w dobrych humorach powrócono do Domu.
POPIELEC
W Kościele katolickim Środa Popielcowa rozpoczyna trwający 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Popielec to jedno z najważniejszych dni rozpoczynający okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Wierni wspominają Zmartwychwstanie Jezusa i poddają się obrzędowi posypania głów popiołem na znak żałoby i pokuty. Zwyczaj ten znany jest również w wielu kulturach i tradycjach, m.in. w Greckiej, Starożytnym Egipcie oraz Indian i kulturze Arabskiej. W Kościele pojawił się w VIII wieku, a obowiązkowo został wprowadzony w X wieku przez Papieża Urbana II. W tym czasie ustalono, że popiół do posypania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową z poprzedniego roku.
styczeń
iv wirtualny konkurs szopek bożonarodzeniowych dąbrowa 2024
Po ogłoszeniu konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową przez Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie grupa mieszkańców przystąpiła do realizacji projektu pod okiem terapeuty zajęciowego w stolarni. Po wykonaniu okazałej szopki przez mieszkańców została ona zgłoszona do konkursu. Po zaciętej rywalizacji w głosowaniu otrzymała Nagrodę Publiczności. Ponadto po udaniu się na oficjalne wręczanie nagród nasza szopka otrzymała również I miejsce w IV Wirtualnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
DOM POMOCY W RADZIECHOWICACH PRAGNIE SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA ODDANIE GŁOSÓW NA NASZĄ SZOPKĘ. ZWYCIĘSTWO JEST MOTOREM, KTÓRE DAJE SPOŁECZNOŚCI DOMU SIŁĘ DO DALSZEJ EFEKTYWNEJ PRACY. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
dzień dziadka
Młodzież z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej ,,KAMIL" z Kodręba przybyła do naszego Domu z okazji Dnia Dziadka. Panowie otrzymali upominki od wychowanków, a wolny czas umilono krótkim repertuarem artystycznym, który sprawił dużą radość mieszkańcom. Byli oni pod ogromnym wrażeniem empatii wykazanej przez młodzież podczas spotkania.
Wyjazd na zabawę karnawałową
Na zaproszenie od zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku udaliśmy się na zabawę. Ten dzień był niecierpliwie wyczekiwany. Wspólna zabawa wprowadziła uczestników w radosny nastrój, poddali się oni rytmom muzyki, brali udział w różnorodnych konkursach. Dawały one dużo radości i satysfakcji oraz pozwoliły na wygranie nagród. Czas zabawy szybko minął i zadowoleni oraz pełni wrażeń wróciliśmy do swojego Domu.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się- Serdecznie dziękujemy.
Pielgrzymka do szopki jasnogórskiej
Głównym celem grupy mieszkańców było udanie się do szopki bożonarodzeniowej na Jasnej Górze. Ponadto udano się przed główny ołtarz Matki Bożej i do bocznej kaplicy oraz krużganków. Następnie zwiedzano Bastion Świętej Barbary, który po odnowieniu poświęcony jest Pamięci Polaków na ,,Nieludzkiej Ziemi". Po doświadczeniach duchowych panowie udali się do KFC i zakupili dania na ciepło oraz ulubione napoje. Po intensywnym dniu powrócilismy do Domu pełni pozytywnych wrażeń.
zgaduj zgadula
Zainteresowana społeczność naszego Domu konkursem podjęła się wyzwania na orientację. Występujące u mieszkańców dysfunkcje w żaden sposób nie dyskryminowały podejścia do odgadywania zadań. Bardzo chętnie zawodnicy uwalniali swój drzemiący potencjał przelewając swą wiedzę na papier. Po obliczeniu punktacji przez sędziów wyłoniono pierwsze trzy główne miejsca. Na zakończenie pani Dyrektor pogratulowała umiejętności w odgadywaniu zadań i uhonorowała zwycięzców dyplomami i nagrodami, a pozostali uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody pocieszenia.